logo webu

přihlášení k odběru novinek
a zasílání newsletteru
   
   motyl
 
 
logo hlavicka

Emoční hubnutí

Jak jej nabízím já, v sobě obsahuje 2 oblasti. Nejprve je klient odblokován, aby se na nevědomé úrovni uvolnilo všechno to, čím si brání nebo je mu bráněno hubnout. Dále se pokračuje EFT terapií, která postupně nastartuje přímo proces hubnutí.

Neslibujeme vám zázrak, ale spíše se zaměříme na to, v čem je vaše hubnutí neúspěšné nebo neefektivní a toto zpracujeme.

Celý proces terapie EFT má tyto fáze:

  1. vytipování oblastí a důvodů, které brání úspěšnému hubnutí
  2. vyhodnocení aktuálních stravovacích návyků
  3. jak se klient aktuální vnímá
  4. čím se přejídá nebo proč nejí
  5. emoce ve vztahu k jídlu
  6. zpracování minulosti ve vztahu k jídlu / hodnocení postavy
  7. naprogramování hubnutí

Důležité je definování zkušeností z předchozích diet a pokusů o hubnutí. Zejména v případě tzv. jojo efektu je třeba velmi podrobně zpracovat veškeré emoce spojené s opětovným nabráním klienta a dále se věnovat jeho nedůvěře v úspěch. Pro některé zde může být i podvědomý program např. že matka po 2 porodech prostě nemůže být hubená nebo že např. holka z vesnice má být oplácanější než městské holky.

Někdy doporučujeme před zahájením emočního hubnutí vést stravovací deník. Tak je možno předejít tomu, abychom podcenili nebo naopak přecenili objem jídla, který pravidelně jíme. Část našich zkonzumovaných porcí totiž často jíme bezmyšlenkovitě. U televize, při práci na počítači nebo ve formě rychlého občerstvení, které do sebe takřka cpeme za chůze a které nás často příliš nezasytí. Další často nevědomou oblastí je jídlo, které jíme automaticky ve formě jistých rituálů – kafíčko a sladkost po obědě, dojídání zásob z ledničky s blížícím se datem doporučené spotřeby, opakované ochutnávání při vaření a servisování jídla ostatním, dojídání po dětech apod. Někdo zase naopak jí tak málo, že jeho tělo ukládá tuky přestože je podvyživen.

Účelem je vše zpracovat a naprogramovat klienta tak, aby přirozeně a v souladu s jeho zdravím postupně hubl až na požadovanou hmotnost.

V rámci terapie každý získá i pro svou další potřebu formulář s doporučenými afirmacemi pro zesílení dlouhodobého účinku a dalšími tipy pro naprogramování si účinnosti hubnutí.
Cena terapie je kalkulována podle konkrétního klienta a rozsahu jeho terapie, cena 1 terapie se pak pohybuje v rozmezí Kč 450 - 900. V rámci ceny je zahrnuta i konzultace klienta a jeho vývoje po skončení terapie. Doba trvání terapie se pohybuje okolo 90 až 120 minut.

 
© Jan Lodr, logotyp Milan Bauer