logo webu

přihlášení k odběru novinek
a zasílání newsletteru
   
   motyl
 
 
logo hlavicka

Radikální odpuštění

Tato terapie může nahradit poradenství pro oblast partnerských nebo vztahových obtíží, zejména tam, kde tradiční formy selhaly nebo kde jsou „alternativně“ založeným jedincům nevyhovující. Má široký duchovní rozměr a umožňuje nám uzdravení a vyřešení situace. Svůj život tvoříme i přesvědčením o sobě samých. Pak v něm odrážíme svoje silné a slabé stránky.

V rámci terapie procházíte pod mým dozorem konkrétní situací, ve které cítíte, že je třeba odpustit a není důležité, zda sobě nebo někomu druhému. Vracíte se tam, kde se problém vyskytl a společně hledáme další souvislosti, které vám pomohou pochopit proč se to děje a co s tím.

U tradičního odpuštění je vůle odpustit, ale často i zbytky potřeby odsoudit, po odpuštění si stále uvědomujeme, že něco bylo špatně a cítíme se jako oběť. Více či méně. Oběť ví, že někdo jiný / něco jiného např. situace, choroba, vztahy.. jí ublížil či ubližuje a tak je tedy přímo zodpovědný za to, jak se cítí a že v životě nemá harmonii, klid či lásku. Oproti tomu u radikálního odpuštění není potřeba obviňovat někoho za něco špatného. Pocity, že člověk je oběť mizí, a všechno se na vědomé a hlavně podvědomé úrovni mění.

Pokaždé, když se zlobíme, když cítíme zklamání, nepochopení, je to lekce. Poděkujme za ni, něco v nás potřebuje vyléčit. Dostali jsme dar a je na nás, jak ho využijeme. Změňme svoje vnímání a odpusťme. Jedná-li se o opakovanou situaci, tak se průběh těchto lekcí může zhoršovat, aby nás situace donutila zamyslet se a něco změnit. Navíc, pokud jsme stejnou situaci prožívali od různých lidí, platí jednoduché pravidlo. Odpustíme-li jednomu člověku, odpustíme tím i ostatním, kteří se vůči nám dopustili stejného chování.

Proto nepotlačujme svoje emoce. Ani pozitivní, ani negativní. Pokud někdo v rámci své cesty nechce pojmenovat svoje negativní emoce a má za to, že je má mentálně popřít nebo je předat bez zpracování, mýlí se. Plné procítění emocí je první krokem k bezpodmínečné lásce. Veškeré odpuštění ostatním znamená i odpustit sami sobě. Protože Vesmírný zákon říká, že láska se vrátí vždy i tomu, kdo ji vyslal pro ostatní.
Náznaky pro definování oblasti vhodné k radikálnímu odpuštění :

  • opakovaně vzorce – opakující se stejné neshody v partnerském životě s různými partnery, v kolektivu na pracovišti, stejné neúspěchy při řešení vztahových neshod, neúspěchy v podnikání, stejné opakované zážitky či prožitky…
  • číselné vzorce – opakované události v stejném číselném významu ať už hodin či minut nebo v délce např. vztahu či zaměstnání ( 3 roky vztahu a přichází problém, rozchod, rozvod aj. )
  • tělesné náznaky – problémy na shodné straně těla, psychosomatika či symbolika nemocí
  • náhody a shody

V rámci terapie každý získá i pro svou další potřebu formulář se zjednodušeným postupem pro postup radikálního odpuštění. Obsahuje doporučené afirmace, které je možno použít vždy a všude tam, kde cítíte negativní emoce jako je vztek, zlobu, rozčarování, které někoho nebo sebe obviňujete a cítíte se jako oběť té situace.
Cena terapie je kalkulována podle konkrétního klienta a rozsahu jeho terapie, cena 1 terapie Radikálního odpuštění se pak pohybuje v rozmezí Kč 400 - 950. V rámci ceny je zahrnuta i konzultace klienta a jeho vývoje po skončení terapie. Doba trvání terapie se pohybuje okolo 90 až 120 minut.

 
© Jan Lodr, logotyp Milan Bauer